Oni już piją wodę Kangen

 

Rada Naukowa

Doradcy Medyczni Wody Kangen®

Enagic ma zaszczyt posiadać w swoim zespole dwóch wybitnych i doświadczonych ekspertów z zakresu medycyny. Dr Shinya oraz Dr Filtzer pracują jako Konsultanci Medyczni dla firmy Enagic, od dekad zapewniając obszerne medyczne spostrzeżenia oraz swój czynny udział w zespole Wody Kangen.

Hiromi Shinya, MD

Dr med. Hiromi Shinya   - Biografia

Dr med. Hiromi Shinya jest dobrze znany jako osoba rozwijająca pole chirurgii okrężnicy (Technika Shinya). Dokonał pierwszej nie-inwazyjnej operacji okrężnicy. Za pomocą samodzielnie wynalezionego modelu kolonoskopu odkrył możliwość jednoczesnej diagnozy i operacji okrężnicy bez konieczności chirurgicznego otwierania jamy brzusznej.

Dr Shinya jest Wykładowcą Chirurgii na College’u Medycyny im. Alberta Einsteina oraz Szefem Jednostki Endoskopii w Szpitalu Beth Israel w Nowym Jorku. Jest również doradą Maeda Hospital oraz Kliniki Żołądkowo – Jelitowej Hanzmono w Japonii.  Z pochodzenia Japończyk, Dr Shinya zdobył swoje wykształcenie medyczne zarówno w Japonii,  jak i w Stanach Zjednoczonych.The Enzyme Factor

Dr Shinya przekroczył już 70 lat, lecz wciąż prowadzi aktywną działalność medyczną, spędzając pierwszą połowę każdego roku w Nowym Jorku, a drugą w Tokio. Jest najsłynniejszym japońskim lekarzem, leczącym członków Japońskiej Rodziny Królewskiej oraz najważniejszych japońskich urzędników rządowych.  Jego praktyka w Stanach Zjednoczonych gościła już wiele sław oraz Prezydentów. Jest Wice-przewodniczącym Japońskiego Towarzystwa Medycznego w USA oraz pożądanym mówcą na arenie międzynarodowej.

Enzyme Factor  to pierwsza książka autorstwa tego międzynarodowej sławy eksperta. Książka oparta jest na japońskim bestsellerze „Jak Żyć Długo i Nigdy nie Chorować”,  sprzedanej w ponad dwóch milionach egzemplarzy od jej publikacji w 2006 roku.

 

 

Horst S. Filtzer

Dr med. Horst S. Filtzer  - Członek Amerykańskiego College’u Chirurgów  - Biografia

Obecnie aktywny propagator używania Wody Kangen® jako środka przynoszącego duże korzyści dla całej ludzkości, Dyrektor Centrum Leczenia Ran w Regionalnym Centrum Medycznym w Zachodniej Arizonie, Bullhead City AZ.

Horst posiada 35 lat doświadczenia w aktywnej praktyce chirurgicznej oraz chirurgii naczyniowej.

Urodził się 12 Lipca w Pabiancach, na terenie Polski. W latach 1945 – 1944 mieszkał we Wschodnich i Zachodnich Niemczech.

W 1955 emigrował do Fargo w Północnej Dakocie w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 1966 ukończył edukację średnią w Centralnym Liceum.

W 1963 roku otrzymał licencjat z wyróżnieniem na Uniwersytecie w Północnej Dakocie. W 1963 otrzymał tytuł doktora medycyny z wyróżnieniem na Uniwersytecie Harvard.

W latach 1965 – 1966 odbył praktyki chirurgiczne w Służbach Chirurgicznych Harwardu, w Szpitalu Miejskim w Boston.

W latach 1966 – 1968 odbył służbę wojskową. Był kapitanem w służbach medycznych Armii Stanów Zjednoczonych, W Republice Wietnamskiej, W Mobilnym Oddziale Rzecznym Dziewiątej Dywizji Piechoty. Został odznaczony trzema Brązowymi Gwiazdkami za odwagę,  Medalem Wyróżnienia Armii oraz Odznaką Medyków Bojowych.

W 1968 roku był Oficerem Dowodzącym oraz Trenerem Centrum Medyków Bojowych, W Wojskowych Centrum Medycznym Brook w Fort San, W Houston na terenie Teksasu.

W latach 1989 – 1990 pełnił funkcję Pułkownika Medyków Wojskowych w Rezerwie Armii Stanów Zjednoczonych, w Wojskowym Centrum Medycznym Walter Reed, W Waszyngtonie, na stanowisku Starszego Chirurgia, w Dywizji Chirurgii Naczyniowej.  Wykładał także w Szkole Medycznej Służb Mundurowych w Bethesda w Maryland.

W latach 1969 – 1973 był Rezydentem oraz Szefem Rezydentów, a także Chirurgiem Nadzorującym na oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Służbie Chirurgicznej Harwardu w Szpitalu Miejskim w Bostonie.

W latach 1974 – 1985 był Wicedyrektorem na Oddziale Chirurgii w Szpitalu Cambridge, Massachusetts  - Szpitalu Akademickim Uniwersytetu w Harwardzie.

W 1974 został dyplomowanym nauczycielem w Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej.

W latach 1985 – 1988 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora na Oddziale Chirurgii w Szpitalu Cambridge.

W latach 1989 – 2006 był Przewodniczącym i Rezydentem Programu Szkoleniowego Dyrektorów w Cambridge Hospital. W 2007 roku uczył zaawansowanych zabiegów ratunkowych po urazach w Szpitalu Ortopedycznym w mieście Ho Chi Minh, w Republice Wietnamskiej.

W 2009 odszedł na emeryturę.

Główne zainteresowania:  Trening rezydentów, Technologia Stentów Naczyniowych, technologia Stent – Graft, minimalnie inwazyjna chirurgia. Wielokrotne publikacje i współautorstwa publikacji naukowych.

Pozostałe zainteresowania:  Odnowa starych modeli motocykli Harley-Davidson, pasjonat jazdy na motorze.

Żonaty z Cheryl Filtzer, od listopada 1981. Ojciec dwóch córek: Lauren oraz Katie, radości jego życia.